Anhydritové potěry

Anhyment je směs pro lité podlahy se samonivelačním účinkem, umožňující srovnání podlahových konstrukcí s tolerancí 2 mm na 2m. Vytváří dokonale rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu (koberec, dlažba, PVC, parkety …). Základem je síran vápenatý - anhydrit.

 Výhody:

Anhyment je moderní materiál a splňuje požadavky ČSN 744505 Podlahy, společná ustanovení. 
Anhyment se používá především v obytných budovách - jak v bytových souborech, tak i rodinných domech, administrativních i obchodních centrech, správních budovách a nemocnicích.
Anhyment je používán všude, kde jsou kladeny vysoké nároky na rovinatost podlah, jak v novostavbách, tak i při rekonstrukcích ve starší zástavbě.
Další výhodou je dostupnost. Potěry jsou dováženy v domíchávačích a čerpány dieselovým čerpadlem.Proto není potřeba voda ani elektřina na staveništi.

 

  • Rychlost pokládky ( za 1 směnu lze uložit až 1000 m2 )
  • Není nutné používat vyrovnávycích stěrek.
  • Nepoužívají se kari sítě.
  • Velmi vhodné pro zalití trubek podlahového topení.
  • Menší tlouštka potěru , než u betonových mazanin.
  • Menší zatížení konstrukce. 

                                

 

Samonivelační stěrky  

Samonivelační stěrky slouží k vyrovnání starých i nových podkladů a mohou tvořit přímo konečnou nášlapnou vrstvu nebo poklad pod dlažby, plovoucí podlahy, podlahoviny (koberce, PVC), ale též syntetické lité nebo stěrkové finální povlaky a nátěry (epoxidy, polyuretany, akryláty apod.). Vytvářejí konečnou zpevňující a vyrovnávající vrstvu na starých i nových podkladech s nedostatečnou povrchovou rovnatostí a mechanickou odolností (běžné hlazené betony, staré poškozené dlažby apod.). Používají se však také k zalévání rohoží elektrického podlahového topení.

Výhody:

Rychlá aplikace ručním nebo strojním litím.
Možnost aplikace ve více vrstvách s tloušťkou až 20 mm v jedné vrstvě.
Brzká zatížitelnost - pochůzná po 6 až 8 hodinách.
Hygienická nezávadnost vyhovující normě EMICODE 1.

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.